Assessed value
$170,590
$112,280 bldg · $58,310 land
Acreage
—
Land use
SINGLE FAMILY
RA15
Year built
1962
1,482 sqft
Building
- Style
- RANCH
- Year built
- 1962
- Living area
- 1,482 sqft · 1.0 story
- Exterior
- MASONRY+FRAME
- Heat
- CAPE · OIL
Recorded sales
May 16, 2024
Bk/Pg OPM-230059
Sep 28, 2016
Bk/Pg OPM-150111
More on Pleasant View Rd
19 PLEASANT VIEW RD
$157,640 · Built 1994
20 PLEASANT VIEW RD
$114,940 · Built 1929
26 PLEASANT VIEW RD
$154,420 · Built 1986
32 PLEASANT VIEW RD
$192,500 · Built 2000
48 PLEASANT VIEW RD
$69,790 · Built 2023
51 PLEASANT VIEW RD
$138,880 · Built 1964
61 PLEASANT VIEW RD
$136,570 · Built 1960
66 PLEASANT VIEW RD
$139,860 · Built 1962