Skip to main content

Parcel · Map M0180100

113 LEIGH AVE

Owner: PELLEGRINI MARIE ELLEN ESTATE OF

Assessed value

$102,130

$58,730 bldg · $43,400 land

Est. annual tax

$3,657

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1958

792 sqft

Owner mailing

113 LEIGH AVE, THOMASTON, CT

Building

Style
RANCH
Year built
1958
Living area
792 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Dec 26, 2017

    Bk/Pg OPM-170026

    $130,000
  2. Apr 4, 2017

    Bk/Pg OPM-160057

    $38,000

More on Leigh Ave