Skip to main content

Parcel · Map F0083000

453 JACKSON ST

Owner: GIANNINI RICHARD & KAYLEIGH

Assessed value

$147,980

$89,810 bldg · $58,170 land

Est. annual tax

$5,299

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1975

1,428 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1975
Living area
1,428 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Mar 24, 2017

    Bk/Pg OPM-160051

    $182,500
  2. Jun 28, 2016

    Bk/Pg OPM-150080

    $175,000
  3. Jun 27, 2011

    Bk/Pg OPM-10050

    $165,000
  4. Jan 29, 2010

    Bk/Pg OPM-90037

    $55,000

More on Jackson St