Skip to main content

Parcel · Map M0182200

1119 HICKORY HILL RD

Owner: SCINTO NATALIE E

Assessed value

$145,110

$95,410 bldg · $49,700 land

Est. annual tax

$5,196

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1975

1,524 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1975
Living area
1,524 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Mar 2, 2017

    Bk/Pg OPM-160047

    $182,000

More on Hickory Hill Rd

1119 HICKORY HILL RD — Thomaston Land Records