Skip to main content

Parcel · Map H0124900

1083 HICKORY HILL RD

Owner: GOGGIN JACQUELINE M & BAVONE STEVEN J

Assessed value

$178,010

$112,000 bldg · $66,010 land

Est. annual tax

$6,375

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1998

1,352 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1998
Living area
1,352 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Nov 19, 2017

    Bk/Pg OPM-170014

    $250,000

More on Hickory Hill Rd