Skip to main content

Parcel · Map F0084900

212 SOUTH MAIN ST

Owner: DELLANO JOHN

Assessed value

$155,330

$57,050 bldg · $98,280 land

Est. annual tax

$5,562

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

MULTI-USE PRIME RES USE

GC

Year built

1900

Building

Style
RESIDENTIAL 1 FAMILY
Year built
1900

Recorded sales

No recorded sales on file.

More on South Main St

212 SOUTH MAIN ST — Thomaston Land Records