Skip to main content

Parcel · Map D0075500

191 SOUTH MAIN ST

Owner: DUNN JEFFREY P & SANDRA D

Assessed value

$176,470

$118,440 bldg · $58,030 land

Est. annual tax

$6,319

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

TWO FAMILY

M2

Year built

1813

2,422 sqft

Building

Style
2-FAMILY
Year built
1813
Living area
2,422 sqft · 2.0 stories