Skip to main content

Parcel · Map W0284300

1004 HICKORY HILL RD

Owner: JOHNSON DAVID & CAITRIONA

Assessed value

$155,120

$96,460 bldg · $58,660 land

Est. annual tax

$5,555

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1978

1,452 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1978
Living area
1,452 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 29, 2012

    Bk/Pg OPM-12012

    $185,000

More on Hickory Hill Rd

1004 HICKORY HILL RD — Thomaston Land Records