Skip to main content

Parcel · Map B0022900

885 HICKORY HILL RD

Owner: JOHNSON PETER S & RUTH B

Assessed value

$216,300

$151,410 bldg · $64,890 land

Est. annual tax

$7,746

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1987

2,304 sqft

Building

Style
CONTEMP
Year built
1987
Living area
2,304 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 6, 2014

    Bk/Pg OPM-140002

    $244,000

More on Hickory Hill Rd