Skip to main content

Parcel · Map H0120000

261 BABBITT RD

Owner: BELICA URIM

Assessed value

$175,280

$110,110 bldg · $65,170 land

Est. annual tax

$6,277

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1969

2,193 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1969
Living area
2,193 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Dec 21, 2004

    Bk/Pg OPM-40042

    $235,000

More on Babbitt Rd