Assessed value
$223,230
$155,260 bldg · $67,970 land
Est. annual tax
$7,994
35.81 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
SINGLE FAMILY
RA80A
Year built
1978
2,296 sqft
Building
- Style
- DUTCH COLONIAL
- Year built
- 1978
- Living area
- 2,296 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- FRAME-HI
- Heat
- SPLIT LEVEL · OIL
Recorded sales
Sep 25, 2020
Bk/Pg OPM-190138
More on Hickory Hill Rd
19 HICKORY HILL RD
$269,850 · Built 2008
47 HICKORY HILL RD
$216,440 · Built 1978
56 HICKORY HILL RD
$139,650 · Built 1975
57 HICKORY HILL RD
$173,040 · Built 1960
68 HICKORY HILL RD
$176,120 · Built 1949
77 HICKORY HILL RD
$177,520 · Built 1952
87 HICKORY HILL RD
$159,250 · Built 1987
94 HICKORY HILL RD
$163,170 · Built 1942