Skip to main content

Parcel · Map W0278500

27 INNES AVE

Owner: HARRIGAN CAROLYNN

Assessed value

$154,420

$110,040 bldg · $44,380 land

Est. annual tax

$5,530

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1974

2,262 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1974
Living area
2,262 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Jun 21, 2023

    Bk/Pg OPM-220085

    $330,000
  2. Aug 23, 2002

    Bk/Pg OPM-10210

    $134,000

More on Innes Ave