Skip to main content

Parcel · Map S0250000

76 HILLSIDE AVE

Owner: NERI BRENDA L

Assessed value

$139,090

$94,920 bldg · $44,170 land

Est. annual tax

$4,981

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1920

1,680 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1920
Living area
1,680 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 19, 2009

    Bk/Pg OPM-800057

    $165,000

More on Hillside Ave