Skip to main content

Parcel · Map B0019400

176 BABBITT RD

Owner: BROWN ROBIN D

Assessed value

$198,730

$133,560 bldg · $65,170 land

Est. annual tax

$7,117

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1988

2,090 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1988
Living area
2,090 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 27, 2009

    Bk/Pg OPM-800053

    $266,000
  2. Aug 23, 2002

    Bk/Pg OPM-10209

    $264,000

More on Babbitt Rd