Skip to main content

Parcel · Map S0249100

82 HILLSIDE AVE

Owner: BUSK WILLIAM CARMINE

Assessed value

$136,430

$91,000 bldg · $45,430 land

Est. annual tax

$4,886

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1900

1,349 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1900
Living area
1,349 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. May 14, 2012

    Bk/Pg OPM-11029

    $139,092

More on Hillside Ave