Skip to main content

Parcel · Map S0259100

136 BABBITT RD

Owner: SHEIKH MOHAMMAD A

Assessed value

$167,440

$104,930 bldg · $62,510 land

Est. annual tax

$5,996

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1987

1,812 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1987
Living area
1,812 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 22, 2019

    Bk/Pg OPM-180097

    $280,000

More on Babbitt Rd

136 BABBITT RD — Thomaston Land Records