Skip to main content

Parcel · Map W0275900

133 BABBITT RD

Owner: PELKEY ALBIAN J

Assessed value

$129,640

$70,140 bldg · $59,500 land

Est. annual tax

$4,642

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1950

1,080 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1950
Living area
1,080 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 1, 2013

    Bk/Pg OPM-130004

    $125,000

More on Babbitt Rd