Assessed value
$269,920
$184,450 bldg · $85,470 land
Est. annual tax
$9,666
35.81 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
SINGLE FAMILY
RA80A
Year built
2000
2,325 sqft
Building
- Style
- COLONIAL
- Year built
- 2000
- Living area
- 2,325 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- ALUM/VINYL
- Heat
- SPLIT LEVEL · OIL
Recorded sales
Nov 4, 2020
Bk/Pg OPM-200016
Dec 3, 2012
Bk/Pg OPM-12016
More on Valley View Rd
11 VALLEY VIEW RD
$263,830 · Built 1997
12 VALLEY VIEW RD
$315,560 · Built 1995
33 VALLEY VIEW RD
$246,050 · Built 1992
34 VALLEY VIEW RD
$248,640 · Built 1992
53 VALLEY VIEW RD
$305,620 · Built 1995
55 VALLEY VIEW RD
$210,420 · Built 1994
67 VALLEY VIEW RD
$243,950 · Built 1989
74 VALLEY VIEW RD
$231,980 · Built 1991