Skip to main content

Parcel · Map P0207800

680 HICKORY HILL RD

Owner: FEHLINGER DIETER &; MAURO SANDRA M

Assessed value

$269,220

$169,400 bldg · $99,820 land

Est. annual tax

$9,641

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1994

2,418 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1994
Living area
2,418 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Jul 1, 2002

    Bk/Pg OPM-10176

    $327,500

More on Hickory Hill Rd