Skip to main content

Parcel · Map W0278700

81 BABBITT RD

Owner: LACHANCE DANIEL J JR

Assessed value

$144,340

$84,700 bldg · $59,640 land

Est. annual tax

$5,169

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1955

1,088 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1955
Living area
1,088 sqft · 1.0 story
Exterior
BRICK
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Jul 16, 2020

    Bk/Pg OPM-190099

    $215,000
  2. Jul 3, 2017

    Bk/Pg OPM-160086

    $172,500

More on Babbitt Rd