Skip to main content

Parcel · Map A0007400

71 BABBITT RD

Owner: POLOWY TIMOTHY J

Assessed value

$134,330

$74,550 bldg · $59,780 land

Est. annual tax

$4,810

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1966

768 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1966
Living area
768 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Nov 28, 2005

    Bk/Pg OPM-50022

    $185,000

More on Babbitt Rd