Skip to main content

Parcel · Map T0261900

59 NORTH MAIN ST

Owner: SARDINSKAS1 LLC

Assessed value

$153,510

$109,900 bldg · $43,610 land

Est. annual tax

$5,497

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

TWO FAMILY

RA15

Year built

1929

2,196 sqft

Owner mailing

31 ROWLAND DR, PROSPECT, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
2-FAMILY
Year built
1929
Living area
2,196 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · GAS

Recorded sales

  1. Nov 9, 2017

    Bk/Pg OPM-170011

    $90,000

More on North Main St