Skip to main content

Parcel · Map K0138500

142 CLAY ST

Owner: RUIZ ANGEL III

Assessed value

$103,320

$59,710 bldg · $43,610 land

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1948

1,008 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1948
Living area
1,008 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Dec 28, 2015

    Bk/Pg OPM-150035

    $75,000
  2. Feb 14, 2005

    Bk/Pg OPM-40066

    $159,000

More on Clay St