Skip to main content

Parcel · Map P0210000

422 NORTHFIELD RD

Owner: PETRUZZI SUSAN A RES TRUST; ZEZIMA PETER P TR

Assessed value

$140,560

$85,190 bldg · $55,370 land

Est. annual tax

$5,033

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1981

1,288 sqft

Owner mailing

21 ACUSHNET ST, NAUGATUCK, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
RANCH
Year built
1981
Living area
1,288 sqft · 1.0 story