Skip to main content

Parcel · Map L0165850

90 PLEASANT ST

Owner: LOPEZ MICHAEL & JESSICA

Assessed value

$137,690

$92,050 bldg · $45,640 land

Est. annual tax

$4,931

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

2004

1,320 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2004
Living area
1,320 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jun 11, 2018

    Bk/Pg OPM-170073

    $170,000
  2. Jun 2, 2004

    Bk/Pg OPM-30101

    $210,000
  3. Oct 17, 2003

    Bk/Pg OPM-30096

    $40,000

More on Pleasant St