Skip to main content

Parcel · Map O0200600

29 RANDOLPH AVE

Owner: SAMELA JENNIFER A

Assessed value

$163,100

$107,380 bldg · $55,720 land

Est. annual tax

$5,841

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1952

1,668 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1952
Living area
1,668 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Mar 17, 2011

    Bk/Pg OPM-10028

    $190,000

More on Randolph Ave