Skip to main content

Parcel · Map D0065700

60 TRACY ST

Owner: PORTER LUCINDA

Assessed value

$147,140

$91,000 bldg · $56,140 land

Est. annual tax

$5,269

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1949

1,522 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1949
Living area
1,522 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 18, 2004

    Bk/Pg OPM-40006

    $190,000

More on Tracy St