Parcel · Map F0094600
556 HICKORY HILL RD
Owner: KEKLAK MILAN J FAMILY IRR TRUST; KEKLAK MILAN J & ALLAIRE STEPHEN O TRS
Assessed value
$273,840
$146,580 bldg · $127,260 land
Est. annual tax
$9,806
35.81 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
SINGLE FAMILY
RA80A
Year built
1976
2,190 sqft
Owner mailing
556 HICKORY HILL RD, THOMASTON, CT
Building
- Style
- COLONIAL
- Year built
- 1976
- Living area
- 2,190 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- FRAME-HI
- Heat
- CAPE · OIL
Recorded sales
Sep 28, 2006
Bk/Pg OPM-50129
Sep 28, 2006
Bk/Pg OPM-59129
More on Hickory Hill Rd
19 HICKORY HILL RD
$269,850 · Built 2008
47 HICKORY HILL RD
$216,440 · Built 1978
56 HICKORY HILL RD
$139,650 · Built 1975
57 HICKORY HILL RD
$173,040 · Built 1960
68 HICKORY HILL RD
$176,120 · Built 1949
77 HICKORY HILL RD
$177,520 · Built 1952
87 HICKORY HILL RD
$159,250 · Built 1987
94 HICKORY HILL RD
$163,170 · Built 1942