Skip to main content

Parcel · Map K0140500

47 GEORGE ST

Owner: KISSH FRANK J & CAROL J

Assessed value

$120,050

$62,160 bldg · $57,890 land

Est. annual tax

$4,299

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1957

1,040 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1957
Living area
1,040 sqft · 1.0 story

47 GEORGE ST — Thomaston Land Records