Skip to main content

Parcel · Map F0087900

32 HOMESTEAD PARK

Owner: HOMESTEAD PARK LLC

Assessed value

$149,660

$104,440 bldg · $45,220 land

Est. annual tax

$5,359

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

FOUR FAMILY

RA15

Year built

1970

3,126 sqft

Owner mailing

116 WATERBURY RD, THOMASTON, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
4-FAMILY
Year built
1970
Living area
3,126 sqft · 1.0 story