Skip to main content

Parcel · Map C0042500

76 HOTCHKISS AVE

Owner: BUSA ETHAN A

Assessed value

$135,380

$89,460 bldg · $45,920 land

Est. annual tax

$4,848

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1964

2,000 sqft

Building

Style
CONTEMP
Year built
1964
Living area
2,000 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 12, 2018

    Bk/Pg OPM-170086

    $255,440

More on Hotchkiss Ave