Skip to main content

Parcel · Map D0061700

1423 TURNER RD

Owner: LOCKWOOD STEVE M & KAREN L

Assessed value

$312,130

$240,170 bldg · $71,960 land

Est. annual tax

$11,177

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1965

2,805 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1965
Living area
2,805 sqft · 2.0 stories