Skip to main content

Parcel · Map J0131600

127 HOTCHKISS AVE

Owner: GEORGE RODNEY V & DANIELLE R

Assessed value

$216,930

$138,600 bldg · $78,330 land

Est. annual tax

$7,768

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1985

2,040 sqft

Building

Style
CONTEMP
Year built
1985
Living area
2,040 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Jun 23, 2004

    Bk/Pg OPM-30104

    $315,000

More on Hotchkiss Ave