Skip to main content

Parcel · Map C0063500

38 EDWIN LN

Owner: DICESARE MICHAEL D & MARIANGELA

Assessed value

$265,230

$207,270 bldg · $57,960 land

Est. annual tax

$9,498

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

2002

3,456 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2002
Living area
3,456 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. May 30, 2017

    Bk/Pg OPM-160074

    $305,000

More on Edwin Ln