Skip to main content

Parcel · Map P0204300

50 VIEW DR

Owner: MCCARTHY LUZ DARY A

Assessed value

$156,520

$95,620 bldg · $60,900 land

Est. annual tax

$5,605

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1978

1,468 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1978
Living area
1,468 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Sep 22, 2014

    Bk/Pg OPM-130087

    $200,000
  2. Sep 18, 2014

    Bk/Pg OPM-130084

    $200,000

More on View Dr