Skip to main content

Parcel · Map R0225400

39 TREADWELL AVE

Owner: ROBERTS JAN-PAUL

Assessed value

$112,840

$69,790 bldg · $43,050 land

Est. annual tax

$4,041

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1950

1,104 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1950
Living area
1,104 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Sep 20, 2023

    Bk/Pg OPM-220119

    $218,500

More on Treadwell Ave