Skip to main content

Parcel · Map R0226400

28 SMITH RD

Owner: CLONEY DANA L SR & SUSAN M (LU); CLONEY DANA L JR (RI)

Assessed value

$148,190

$90,930 bldg · $57,260 land

Est. annual tax

$5,307

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1965

1,638 sqft

Building

Style
DUTCH COLONIAL
Year built
1965
Living area
1,638 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 17, 2018

    Bk/Pg OPM-180010

    $157,600
  2. Mar 22, 2004

    Bk/Pg OPM-30073

    $200,000

More on Smith Rd