Skip to main content

Parcel · Map L0163785

45 MARTHAS WAY

Owner: DOYLE LAURIN C

Assessed value

$264,040

$193,900 bldg · $70,140 land

Est. annual tax

$9,455

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

2004

2,494 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2004
Living area
2,494 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · PROPANE

Recorded sales

  1. May 1, 2017

    Bk/Pg OPM-160065

    $359,900
  2. Oct 1, 2007

    Bk/Pg OPM-70001

    $415,000
  3. Dec 29, 2004

    Bk/Pg OPM-40088

    $90,000

More on Marthas Way