Skip to main content

Parcel · Map B0008700

403 FENN RD

Owner: EGGLETON DAVID J & KRYSTYN

Assessed value

$217,350

$111,370 bldg · $105,980 land

Est. annual tax

$7,783

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1900

1,890 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1900
Living area
1,890 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Nov 1, 2004

    Bk/Pg OPM-40078

    $300,000

More on Fenn Rd