Skip to main content

Parcel · Map K0146600

63 MASON HILL RD

Owner: DELAURO MICHELINA & SIGNORE SABRINA

Assessed value

$219,520

$159,740 bldg · $59,780 land

Est. annual tax

$7,861

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

2020

2,718 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2020
Living area
2,718 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · NONE

Recorded sales

  1. Sep 21, 2018

    Bk/Pg OPM-170119

    $55,000
  2. Jul 31, 2018

    Bk/Pg OPM-170093

    $119,000

More on Mason Hill Rd