Skip to main content

Parcel · Map B0021800

29 FUTURE RD

Owner: WINN MEGAN L &; HARRINGTON JHONNA

Assessed value

$203,910

$139,300 bldg · $64,610 land

Est. annual tax

$7,302

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1969

2,556 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1969
Living area
2,556 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · PROPANE

Recorded sales

  1. Mar 2, 2021

    Bk/Pg OPM-200083

    $350,000
  2. May 28, 2020

    Bk/Pg OPM-190076

    $198,000
  3. May 20, 2015

    Bk/Pg OPM-140070

    $183,750
  4. Nov 7, 2007

    Bk/Pg OPM-70021

    $312,500
  5. Jul 21, 2003

    Bk/Pg OPM-20131

    $260,000

More on Future Rd