Assessed value
$204,540
$146,160 bldg · $58,380 land
Est. annual tax
$7,325
35.81 mills · FY2026
Acreage
—
Land use
SINGLE FAMILY
RA15
Year built
1992
1,712 sqft
Building
- Style
- COLONIAL
- Year built
- 1992
- Living area
- 1,712 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- FRAME-HI
- Heat
- SPLIT LEVEL · OIL
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Pleasant View Rd
19 PLEASANT VIEW RD
$157,640 · Built 1994
20 PLEASANT VIEW RD
$114,940 · Built 1929
26 PLEASANT VIEW RD
$154,420 · Built 1986
32 PLEASANT VIEW RD
$192,500 · Built 2000
48 PLEASANT VIEW RD
$69,790 · Built 2023
51 PLEASANT VIEW RD
$138,880 · Built 1964
56 PLEASANT VIEW RD
$170,590 · Built 1962
61 PLEASANT VIEW RD
$136,570 · Built 1960