Skip to main content

Parcel · Map W0281000

261 OLD NORTHFIELD RD

Owner: SCHLICHER DONALD C

Assessed value

$118,160

$67,690 bldg · $50,470 land

Est. annual tax

$4,231

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1955

1,200 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1955
Living area
1,200 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Mar 12, 2004

    Bk/Pg OPM-30069

    $145,000

More on Old Northfield Rd

261 OLD NORTHFIELD RD — Thomaston Land Records