Skip to main content

Parcel · Map W0282600

275 OLD NORTHFIELD RD

Owner: LAFFERTY EDWARD J & JANICE A

Assessed value

$121,450

$71,400 bldg · $50,050 land

Est. annual tax

$4,349

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1942

1,306 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1942
Living area
1,306 sqft · 2.0 stories
Exterior
ASBESTOS
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Jun 3, 2019

    Bk/Pg OPM-180077

    $139,900

More on Old Northfield Rd