Skip to main content

Parcel · Map K0145400

21 MAPLE ST

Owner: BROOKS ROBERT A & ASHLEY M

Assessed value

$116,130

$76,720 bldg · $39,410 land

Est. annual tax

$4,159

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1880

1,378 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1880
Living area
1,378 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Mar 18, 2024

    Bk/Pg OPM-230044

    $165,000
  2. Mar 6, 2018

    Bk/Pg OPM-170044

    $136,000

More on Maple St