Skip to main content

Parcel · Map A0007500

17 MAPLE ST

Owner: CUNLIFFE MARLENE

Assessed value

$113,610

$74,130 bldg · $39,480 land

Est. annual tax

$4,068

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1890

1,248 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1890
Living area
1,248 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Jan 25, 2024

    Bk/Pg OPM-230035

    $170,000

More on Maple St