Skip to main content

Parcel · Map D0075100

68 GRAND ST

Owner: RICE RICK ANTHONY & JOANN REYNOLDS

Assessed value

$153,440

$111,790 bldg · $41,650 land

Est. annual tax

$5,495

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1775

1,480 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1775
Living area
1,480 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Feb 22, 2016

    Bk/Pg OPM-150041

    $53,000

More on Grand St