Skip to main content

Parcel · Map D0063700

73 PROSPECT ST

Owner: BEDELL MATTHEW &; RODRIGUEZ ISDALYS

Assessed value

$154,700

$110,320 bldg · $44,380 land

Est. annual tax

$5,540

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1975

2,398 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1975
Living area
2,398 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · PROPANE

Recorded sales

  1. Jun 2, 2016

    Bk/Pg OPM-150070

    $186,000

More on Prospect St