Skip to main content

Parcel · Map U0271100

74 PROSPECT ST

Owner: UBERMUTH JANICE A & PAUL R JR

Assessed value

$149,940

$106,540 bldg · $43,400 land

Est. annual tax

$5,369

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1932

1,444 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1932
Living area
1,444 sqft · 2.0 stories