Skip to main content

Parcel · Map D0071700

257 LYNNRICH DR

Owner: WALDEN BREA A

Assessed value

$170,660

$109,060 bldg · $61,600 land

Est. annual tax

$6,111

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1973

2,128 sqft

Building

Style
SPLIT LEVEL
Year built
1973
Living area
2,128 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Oct 24, 2018

    Bk/Pg OPM-180011

    $196,000

More on Lynnrich Dr